Prichádza Emil a detektivové

Prichádza Emil a detektivové

 

Emil a detektivove_titulka_Audioberg

Vychádza príjemná detská detektívka na základe bestselleru znalca detskej psychológie Ericha Kästnera.

V týchto dňoch vychádza nová audiokniha ” Emil a detektivové . Audiodramatizácia, pri ktorej spojili sily popredné osobnosti českého hereckého sveta (Marek Eben, Dana Batulková, Jiří Lábus, Arnošt Goldflam, Josef Somr, Oldřich Navrátil) s deťmi z Dismanova rozhlasového detského súboru. Kniha predstavuje klasiku nemeckého spisovateľa Ericha Kästnera v uvoľnene modernom kabáte a dozaista poteší mladých poslucháčov i všetkých priaznivcov hovoreného slova.

 

Emil a detektivové (1929) je detská detektívka vtipne spojená s výchovným poučením. Je to knižka veselá, plná nádeje a zápletiek, v ktorej morálka príbehu prirodzene a nenásilne vyplýva zo správania detských hrdinov. Kniha bola prvým triumfom známeho nemeckého spisovateľa a znalca detskej psychológie Ericha Kästnera a do dnešných dní sa dočkala prekladu do 59 svetových jazykov. Kästnerov Emil si získal literárny svet nielen čoby lastovička nového žánru – detskej detektívky, ale tiež novátorským poňatím príbehu, v ktorom nevystupujú učesané typy dobrých dietok, ale ozajstní malí chlapci a dievčatá, so všetkými svojimi dobrými vlastnosťami aj neduhmi. Napínavý dej autor naviac zasadil mimo vtedy obvyklé rozprávkové kulisy, do obrovského a neznámeho Berlína obývaného skutočnými ľuďmi z mäsa a kostí. Tieto prvky v spojení s nadčasovým Kästnerovým humorom zabezpečili titulu celosvetovú popularitu a spoľahlivo dopravili Emila s jeho prázdninovým kufríkom až k čitateľom 21. storočia.

“Emil a detektivové” vychádzajú v réžii Jana Jiraně pod hlavičkou vydavateľstva Audioberg. Ako audiokniha sa u nás kniha objavuje vôbec po prvýkrát. K stiahnutiu napríklad v digitálnom audioknižnom kníhkupectve Audiolibrix.

[zdroj: PR správa Audioberg]

Emil a detektivove_promo foto 01

 

Emil a detektivove_promo foto 02

Emil a detektivove_foto Baalbaki

 

Mik3eee

q